O televízii

Spoločnosť Televízia Turiec, s.r.o. (ďalej len TV Turiec) bola založená ako obchodná spoločnosť na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva č. 12/96 zo dňa 7. 3. 1996 a Spoločenskej zmluvy zo dňa 14. 2. 1996. Do obchodného registra bola zapísaná 18. 3. 1996, pričom 100% vlastníkom spoločnosti je mesto Martin. TV Turiec je členom lokálnych televízií Slovenska LOTOS.

 

ŠKOLSTVO

Život, dielo a najmä odkaz A. Dubčeka tlmočili zaujímavou formou starší spolužiaci tým mladším

Učitelia i žiaci ZŠ Alexandra Dubčeka sú veľmi hrdí na to, že nesú meno tohto významného politika. Okrem toho, že sa jeho životu a dielu intenzívne venujú počas celého školského roka, väčšiu pozornosť mu venovali aj v týchto dňoch, kedy sme si pripomínali nedožité sté narodeniny významného politika. Jednou zo zaujímavých súčastí boli interaktívne hodiny, […]

ZDRAVOTNÍCTVO

V Univerzitnej nemocnici Martin leží 134 pacientov s ochorením Covid-19 a väčšina je z nášho okresu

Podľa dnešných informácií z martinskej nemocnice, UNM zaznamenala v posledných dňoch mierne zvýšenie počtu pacientov s ochorením Covid – 19, ktorých stav si vyžaduje hospitalizáciu. K dnešnému je v nemocnici 134 pacientov s ochorením Covid-19, z toho je 85% nezaočkovaných. (Visited 4 times, 2 visits today)

Sprísnenie opatrení spôsobilo aj v Turčianskych Tepliciach nárast počtu očkovaných

V susednom kúpeľnom meste bol v piatok záujemcom o očkovanie k dispozícii pojazdný vakcinačný tím Žilinského samosprávneho kraja, tzv. VakciZuzka. Aj sprísnenie opatrení, ktoré výrazne obmedzilo neočkovaných malo za následok, že záujem v Turčianskych Tepliciach prevýšil očakávania. Ľudia stáli v dlhých radoch a zaočkovať sa podarilo 210 ľudí. Vakcinačný tím aj napriek snahe nedokázal vyhovieť […]

Situácia v UNM je vážna, nemocnicu navštívil premiér a minister zdravotníctva

Situácia v Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) je veľmi vážna, umelé pľúcne ventilácie (UPV) má obsadené na sto percent. Celková obsadenosť lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 v UNM je 88 percent. Nemocnicu cez víkend navštívil premiér Eduard Heger a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. (Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 5978 times, 3 visits today)