O televízii

Spoločnosť Televízia Turiec, s.r.o. (ďalej len TV Turiec) bola založená ako obchodná spoločnosť na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva č. 12/96 zo dňa 7. 3. 1996 a Spoločenskej zmluvy zo dňa 14. 2. 1996. Do obchodného registra bola zapísaná 18. 3. 1996, pričom 100% vlastníkom spoločnosti je mesto Martin. TV Turiec je členom lokálnych televízií Slovenska LOTOS.

 

ŠKOLSTVO

ZDRAVOTNÍCTVO

Autisti si vďaka virtuálnej realite plnia svoje sny a zažívajú nepoznané

Pandemické obdobie a prísne opatrenia neuľahčujú život ani autistom a ich rodinám. Tiež zostali na istý čas “uväznení” vo svojich domácnostiach a autisti vo svojom svete. Našťastie, vďaka výnimke im postupne bolo umožnené stretávať sa vo svojom centre v Záturčí, kde prebiehajú nielen štandardné terapie, ale veľkou novinkou je aj virtuálna realita, ktorú autistom zapožičal […]

Univerzitná nemocnica Martin aj počas pandémie investuje do skvalitňovania lekárskej starostlivosti

Od začiatku pandémie nového koronavírusu zažíva Univerzitná nemocnica v Martine tlak, ktorý sa im darí ustáť. Keďže cieľom každej nemocnice či ambulancie je vytvoriť čo najbezpečnejšie prostredie, tak aj martinská nemocnica sa snaží skvalitniť lekársku starostlivosť, či samotnú hospitalizáciu i napriek pretrvávajúcej sťaženej situácií a vyťaženosti nemocnice. (Visited 227 times, 1 visits today)

Univerzitná nemocnica Martin sa v hodnotení nemocníc 2020 umiestnila na treťom mieste

Poisťovňa Dôvera už niekoľko rokov zostavuje rebríček najlepších nemocníc. Cieľom je zlepšenie ústavnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. V kategórií fakultných a univerzitných nemocníc sa tento rok Univerzitná nemocnica Martin umiestnila na treťom mieste. Okrem investícií do zlepšenia podmienok, môže za lepšie hodnotenie aj pretrvávajúca pandémia. (Visited 158 times, 1 visits today)
(Visited 4043 times, 1 visits today)