O televízii

Spoločnosť Televízia Turiec, s.r.o. (ďalej len TV Turiec) bola založená ako obchodná spoločnosť na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva č. 12/96 zo dňa 7. 3. 1996 a Spoločenskej zmluvy zo dňa 14. 2. 1996. Do obchodného registra bola zapísaná 18. 3. 1996, pričom 100% vlastníkom spoločnosti je mesto Martin. TV Turiec je členom lokálnych televízií Slovenska LOTOS.

 

ŠKOLSTVO

Súkromná materská škola „Ako u mamy“ dostala od poslancov na štvrtý pokus zelenú

Už po štvrtý raz predložilo OZ Centrum pre rodinu a rozvoj osobnosti Martin,ktorého predsedom je Michal Beňadik žiadosť o zaradenie SMŠ „Ako u mamy“ do siete škôl a školských zariadení. Martinská radnica sa dlhodobo s touto žiadosťou nestotožňovala, keďže v meste máme 10 mestkých materských škôl a ďalších 10 súkromných a cirkevných. Demografický vývoj napovedá, […]

Žltý narcis na znak solidarity s onkologickými pacientmi si aj v špeciálnom termíne priplo mnoho ľudí

V dôsledku koronakrízy musela Liga proti rakovine zrušiť plánovaný aprílový 23.ročník verejnej zbierky Deň narcisov, ktorá je určená na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Napriek tomu, zbierka sa aj v tomto roku predsa len konala. Neskôr a v špeciálnom duchu. Dobrovoľníkov so žltými narcismi a kasičkami sme mohli počas piatku 31.júla 2020 stretnúť vo […]

ZDRAVOTNÍCTVO

V okrese máme tri pozitívne prípady ochorenia COVID-19. Pacienti si ho priniesli z Čiech a Ukrajiny

Po ráznom uvoľnení opatrení a hlavne rozcestovaním Slovákov začali aj v našej krajine stúpať počty prípadoch chorých na COVID-19. V okrese Martin sme k štvrtkovému dátumu (30.7.2020) evidovali 3 pozitívne prípady. Pacienti si ochorenie priviezli z Českej republiky a Ukrajiny. Zdravotný stav pacientov si hospitalizáciu nevyžaduje. (Visited 859 times, 1 visits today)

V Turčianskej galérii dobrovoľníci darovali krv

Výstavné priestory Turčianskej galérie sa vo štvrtok (2.7.2020) netradične stali miestom, kde bolo možné darovať krv. Táto výnimočná iniciatíva sa mohla uskutočniť aj vďaka skúseným a obetavým pracovníkom z Národnej transfúznej stanice v Martine. (Visited 530 times, 1 visits today)

Daruj krv a urob svet zdravším

Pri príležitosti osláv Svetového dňa darcov krvi, ktorý tento rok pripadol na nedeľu (14.6.2020), otvorila Národná transfúzna služba SR svoje odberové pracoviská pre darcov krvi a verejnosť. Na odberovom pracovisku v Martine darovalo v nedeľu túto vzácnu tekutinu 25 darcov. (Visited 36 times, 1 visits today)
(Visited 3052 times, 1 visits today)