Hlavné správy 28.4.2017

Deň Zeme na Divadelnom námestí v Martine

V utorok (25.04.2017) dopoludnia to na divadelnom námestí žilo. Deti zo základných škôl ukázali okoloidúcim čo všetko sa dá vyrobiť z odpadových materiálov. Spoločnosť, ktorá sa v  našom meste venuje odpadovému hospodárstve každoročne pripravuje súťaž v dvoch kategóriách. Mladší žiaci vytvárali obraz obľúbenej rozprávkovej postavy a starší sa popasovali s 3D modelom filmového hrdinu.

Policajný rýchlostný maratón v Turci

V stredu (19.04.2017) sa aj našom regióne konala preventívna akcia zameraná na dodržiavanie najvyššej povolenej rýchlosti na cestách. Polícia dala už po tretí krát širokej verejnosti možnosť navrhnúť rizikové úseky kde vodiči porušujú predpisy. Vrámci celého Slovenska ich bolo tristo. V Turci to bola cesta pri Malom Čepčíne a obci Bystrička.

Požiar v tuneli Višňové

Vo štvrtok (27.04.2017) v rozostavanom tuneli Višňové horelo. Všetkých 18 pracovníkov zo silno zadymeného tunela evakuovali. Pravdepodobne išlo o skrat na elektrickom zariadení

Stredná priemyselná škola v Martine oslavuje 65. rokov

Vo štvrtok (27.04.2017) popoludní si slávnostnou akadémiou v priestoroch komorného divadla prítomní pripomenuli 65. rokov existencie Strednej priemyselnej školy. Do programu sa zapojili ako súčasní, tak aj bývalí žiaci školy a pedagógovia. Zablahoželať ku krásnemu výročiu prišli aj predstavitelia mesta Martin a zriaďovateľa, ktorým je Žilinský samosprávny kraj.

Filmový festival Jeden svet v Martine

V sobotu popoludní (27.04.2017) sa aj v našom meste konal festival, na ktorom boli predstavené krátke filmy, ktorých hlavnou témou boli ľudské práva. Hlavným organizátorom bolo OZ premena-spolupráca v Turci.

Anketa Kniha Turca 2016 -vyhodnotenie

V pondelok popoludní (24.04.2017) boli v Turčianskej knižnici vyhlásené výsledky 9.ročníka čitateľskej ankety. Nominovaných bolo tridsať publikácii, ktoré boli vydané v roku 2016 a sú späté s regiónom Turiec tématicky alebo osobou autora. Hlasovalo 1328 účastníkov ankety a najviac hlasov dostala prvotina mladučkej autorky Alžbety Horeckej Živel menom Viola a kniha o biskupovi Jozefovi Kluchovi.

KTŠ Aknela – súťaž v Zlíne

Počas víkendu (27.04.-28.04.2017) dali tanečníci Klubu tanečného športu Aknela svojej vedúcej krásny darček k narodeninám. Na súťaži v susednej Českej republike v mestečku Spytihnev neďaleko Zlína v štandardných tancoch vytancovali najcennejší zlatý kov.

Jarný šprint 2017 na Bystričke

V sobotu (27.04.2017) sa konal 8. ročník cyklistických pretekov pre horské a krosové bicykle. Pretekalo sa vo viacerých kategóriách. S chladným a upršaným počasím si najlepšie poradil Matúš Jurečka z klubu ŠK Zniev s časom 15 minút 20 sekúnd.

Archív TVT

oslavy na gymnáziu – súťaž záchranárov – vandali poškodili bustu

Môže vás zaujať

There is no slider selected or the slider was deleted.