Hlavné správy 3.5.2017

„Do práce na bicyklii – Martin 2017 otvorenie

Včera (03.05.2017) popoludní bol v našom meste oficiálne otvorený ďalší ročník veľmi populárnej celoslovenskej kampane. Počas celého mesiaca máj sa bude do práce a z práce presúvať na bicykli viac ako päťsto martinčanov. Niektorí z nich si túto chvíľu prišli užiť aj pred mestský úrad.

SOŠ dopravná oslavuje 130.rokov

V piatok (28.04.2017) popoludní si študenti, pedagógovia a sympatizanti pripomenuli, že ich škola má už úctyhodných 130.rokov. Vznikla v roku 1887 ako učňovská škola zásluhou prednostu železničných dielní pre opravu vozidiel Jozefa Rampla. Výučba bola v maďarčine, trvala štyri roky a učilo sa tu približne dvadsať učnov. Dnes má škola 30 tried a viac ako 700 žiakov.

ZUŠ Martin – talentové skúšky

V stredu (26.04.2017) popoludní v Základnej umeleckej škole na Mudroňovej ulici privítali nových potenciálnych žiakov. Talent u nových uchádzačov zisťovali vo všetkých odboroch. Na to, ako takéto zisťovanie prebieha sme sa boli pozrieť aj s našou kamerou.

CVČ Kamarát – Umenie očami detí

V týchto dňoch (27.04.-15.6.2017) si môžete v priestoroch centra voľného času pozrieť výtvarné práce žiakov z viacerých základných škôl okresu Martin. Najlepšie práce nevyberala odborná porota, ale dalo sa hlasovať na sociálnych sieťach, alebo priamo v centre.

Turčianska knižnica – tvorivé dielne

V knižnici na Divadelnom námestí si nemusíte chodiť len pre knihy, prípadne si tu nejaké tie publikácie prečítať. Môžete sa tu aj čo to nové naučiť. Pravidelne tu organizujú tvorivé dielne. MY s našou kamerou sme v stredu popoludní zastihli šikovné ženy pri výrobe látkových motýľov.

Turčianska florbalová liga – 3.ročník ukončenie

V piatok (28.04.2017) popoludní bol poslednými zápasmi ukončený 3. ročník ligy. Martinské medvede obhájili majstrovský titul, keď v superfinále , hranom v regulárnom čase 3x 20 minút porazili Bernoláčik. V súboji o tretie miesto dominoval Včelín a získal historickú bronzovú medailu.

Môže vás zaujať

There is no slider selected or the slider was deleted.