Hlavné správy 19.4.2017

Zasadnutie mestskej rady v Martine

Pred pondelkovým (24.04.2017) zasadnutím mestského parlamentu sa stretli členovia mestskej rady. Na programe mali okrem pravidelných bodov aj správu o činnosti Správy športových zariadení za rok 2016,. Venovali sa prenájmu pozemku pre SZĽH, ktorý by bol určený na výstavbu športovej haly. Najdôležitejších bodom bol záverečný účet mesta. Vrátili sa aj k žiadostiam o zaradenie školských zariadení do siete.

Zbierka v Evanjelickej spojenej škole v Martine

V Evanjelickej spojenej škole opätovne spustili sociálny charitatívny projekt s názvom „ Spojme sa pre radosť“. V rámci neho pred veľkonočnými sviatkami uskutočnili zbierku školských pomôcok, drogérie a iných potrebných vecí pre deti z detského domova v Necpaloch a niekoľkých vytypovaných rodín z Martina.

Spojená škola v Martine – 72. výročie oslobodenia mesta

Stalo sa už peknou tradíciou, že študenti Spojenej školy pripravia pri príležitosti oslobodenia nášho mesta kultúrny program. Inak tomu nebolo ani tento rok. V jednotlivých scénkach sa predstavili hlavne študenti, ktorí sa venujú štúdiu ruského jazyka. Medzi pozvanými boli aj predstavitelia mesta Martin.

Veľkonočný koncert v Košťanoch nad Turcom

V kaštieli v Košťanoch nad Turcom sa vo veľkonočnú bielu sobotu (15.04.2017) konal koncert Renáty, Filipa a Silvie Blaškovcov, ktorí vystupujú pod názvom Trio Sanquinis a umelecky ich vedie Lucia Dobošová. Tóny vážnej hudby boli doplnené hovoreným slovom, ktoré patrilo Ivanovi Giačovi, bývalému hercovi SKD Martin.

SCRUB motokros cup 2017 – Slovenské Pravno

Na obnovenej motokrosovej trati v Slovenskom Pravne sa konal prvý pretek regionálneho pohára západ Scrub cupu 2017. Preteku sa zúčastnilo 230 jazdcov, trať mala dva kilometre. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách. Medzi pretekármi sme našli aj jedného z najstarších účastníkov.

Futbal AFC Nové mesto nad Váhom vs. MŠK Fomat Martin

Futbalistom MŠK Fomat Martin sa v 2.lige nedarí. V jarnej časti majú veľký problém so strieľaním gólov a bez gólov nemôže byť ani výhra a body do tabuľky. Tak to bolo aj v poslednom zápase, keď súperovi podľahli 0:2. Góly padli v 45. a 53.minúte. Podľa slov trénera Šina, to bol zápas Nové mesto vs.brankár Pronaj. Spolu s Romančíkom ukázali hlavne mladším hráčom ako sa má hrať.

Môže vás zaujať

There is no slider selected or the slider was deleted.