tvturiec

Hlavné správy TVT 17.1.2020

Protest a štrajk na ZŠ s MŠ Hurbanova / ZŠ s MŠ Hurbanova – pokračovanie štrajku / Zmeny v zákone o cestnej premávke / Sčítavanie vtákov / Vyhodnotenie Turčianskej bežeckej ligy / Zimná bežecká liga  – 3. kolo / Archív TVT / Vysielané v decembri 1997   výročie ZUš Vrútky – vojaci – rekonštrukcia Ul.moskovská   […]

Hlavné správy TVT 15.1.2020

Galavečer Strom prianí / Zasadnutie školskej komisie / Zmena územného plánu – Veľká hora / Sprejeri / Výstava Martin Kukučín / Lyžovačka na Martinkách / Dražkovská šestka /  

Hlavné správy TVT 13.1.2020

Stav na ZŠ Hurbanova / Rotary club – 90.rokov / DoD na Spojenej škole / Krátke správy – 3. týždeň / Novoročný koncert / Majstrovstvá okresu v stolnom tenise /

Lyžiari môžu využívať aj lyžiarske svahy vo Valčianskej doline

Jedno z troch lyžiarskych stredísk v Turci je Snowland vo Valčianskej doline. Ako sme sa presvedčili s našou kamerou v sobotu (4.1.2020) zasnežené zjazdovky využili aj viacerí martinčania. V stredisku majú prevažne technický sneh. Perinbaba je zatiaľ na sneh skúpa.

V susedskom hokejovom derby po predĺžení vyhrali Žilinčania

Domáci hokejoví fanúšikovia prišli podporiť martinských hokejistov v súboji so Žilinou v stredu (8.1.2020) podvečer. Zápas bol vyrovnaný, no v koncovke boli úspešnejší hostia, ktorí v predĺžení vyhrali.

V Priekope a Záturčí už majú polopodzemné kontajnery na triedený odpad

V dvoch mestských častiach už majú (január 2020) polopodzemné kontajnery, ktoré pri množstve odpadu, ktorý sa do nich vmestí zaberajú oveľa menšiu plochu. Sú päťkomorové podľa druhu odpadu a vyprázdňovanie nádob bude jednoduchšie. Ušetrenú plochu budú môcť využiť napríklad aj na nové parkovacie miesta.

V Literárnom múzeu predstavujú Martina Kukučína, tak ako ho nepoznáme

Spisovateľ Martin Kukučín bol nielen literátom, ale aj veľkým cestovateľom. „Kukučínologička“ Maria Riapošová skoncipovala v Literárnom múzeu výstavu (20.12.2019-máj 2020), aby ľudia hlbšie spoznali celý dramatický osud nášho „pútnika“ Mateja Bencúra. Teda nielen jeho putovanie za života po Uhorsku, Čechách, Maďarsku, Rakúsku, Čile, Argentíne, Francúzsku, ale i zložité „európske“ prevážanie jeho ostatkov.

Porušovatelia verejného poriadku si za objekt záujmu vybrali vianočnú výzdobu

Mestský kamerový systém počas vianočného obdobia (25.12.2019) zachytil porušovanie verejného poriadku na Divadelnom námestí. Výtržníci si pomýlili Divadelné námestie s telocvičňou a preskakovali vianočné gule, ktoré poškodili.

Tanečníci z TK Aknela opäť úspešné reprezentovali svoj klub i mesto Martin

V pondelok (6.1.2020) na Tri krále nesedeli Akneláci doma, ale vycestovali do Zvolena. Svoju prvú súťaž má za sebou aj najmenšia, len štvorročná tanečníčka. Domov si priviezli 3 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové medaily.

Trojkráľový beh zdravia sa na Podháji konal už po štvrtýkrát

Trojkráľový beh alebo aj beh za zdravé srdce organizuje pravidelne Dom srdca na Podháji v spolupráci s Olympíjskym klubom Turiec. V pondelok (6.1.2020) sa konal už jeho štvrtý ročník a organizátori ho nazvali aj memoriálom Jozefa Krška.

Hlavné správy TVT 10.1.2020

Polopodzemné kontajnery / Porušovanie verejného poriadku / Výstava Tri odysey Martina Kukučína / Tanečná súťaž / Trojkráľový beh / Lyžovačka v Snowlande / Hokej Martin vs.Žilina / Archív TVT

Hlavné správy TVT 8.1.2020

Športové dotácie / Odvoz stromčekov / Vrecúška na mobily / Kľačianska podkova / Verejné korčuľovanie / Lyžovačka v Jasenskej / Sánkovačka /  

Hlavné správy TVT 3.1.2020

Silvester na Divadelnom námestí / Kapustnica v charite / Silvester pohľadom polície / Prvé bábätko 2020 / Beh medikov – odovzdanie výťažku / Silvestrovský beh / Martin cup 2019 /

Na ZŠ Alexandra Dubčeka sa pred Vianocami konal volejbalový turnaj

Na Mikulášsky turnaj zmiešaných družstiev vo volejbale prišlo do telocvične ZŠ Alexandra Dubčeka päť družstiev. Súperili medzi sebou žiaci zo Strečna, Sučian, ZŠ Antona Bernoláka a domácej základnej školy.

Na ZŠ Antona Bernoláka sa ešte pred Vianocami konal florbalový turnaj

Florbalová akadémia Martin zorganizovala v polovici decembra (14.12.2019) turnaj vo florbale žiakov v kategórii staršia prípravka. Súperili medzi sebou družstvá z viacerých slovenských miest. Domáci sa nestratili a ukázali svoje kvality, keď súperov porazili s veľkým gólovým rozdielom.

V športovom centre v Diakovej sa konal vianočný nohejbalový turnaj

Hneď po vianočných sviatkoch, v piatok (27.12.2019) počas celého dňa sa v športovom centre v Diakovej konal vianočný nohejbalový turnaj trojíc. Zhodiť vianočné kilá prišlo sedem družstiev, ktoré bojovali v súbojoch „každý s každým“ na dva hrané sety, čo bolo maximálne spravodlivé ale aj náročné na sústredenie sa na jednotlivé súboje.

V evanjelickom kostole vo Vrútkach spievali sólisti Dónskeho kozáckého chóru

Jeden z predvianočných koncertov sa konal v utorok (17.12.2019) evanjelickom kostole na Vrútkach.  Sólisti ruského speváckeho zboru vniesli medzi divákov energiu, radosť a emócie. Priniesli nielen Vrútočanom nezabudnuteľný zážitok.

Krátke správy – 1. týždeň

Žilinský samosprávny kraj ocenil aj osobnosti z Turca. V UNM liečia urologických pacientov implantovaním neurostimulátora. Pre turistov platia v Malej Fatre aj na obľúbenej ferate výstrahy.

Martinskí  rotariáni opäť pred  Vianocami ponúkali charitatívny punč

Počas troch predvianočných dní sa na Divadelnom námestí podával punč. Rotariáni použijú výťažok pre deti z Centra pre rodiny v Necpaloch. Peniaze, ktoré pochádzajú od darcov pomôžu deťom spríjemniť život v domove, ale aj podporiť ich vo vzdelávaní.

Martinčania si prajú do nového roka 2020 predovšetkým zdravie

V uliciach nášho mesta si s našou kamerou zisťovali či si Martinčania dávajú novoročné predsavzatia,  či ich plnia a čo by si do nového roku 2020 priali najviac.

Nový rok 2020 budú Martinčania vítať na Divadelnom námestí bez ohňostroja

Martinská radnica pripravila na posledné hodiny roka 2019 program na Divadelnom námestí.  Nový rok 2020 sa bude vítať spolu  s diskotékovými hitmi a bez tradičného ohňostroja.

Hlavné správy TVT 30.12.2019

Pozvánka na Silvester 2019 / Novoročné predsavzatia / Rotariánsky punč / Krátke správy  – 1. týždeň / Koncert – Sólisti Donských kozákov / Nohejbalový turnaj / Florbalový turnaj / Volejbalový turnaj /

Klzisku na Divadelnom námestí sa potešili najmä deti

Prenosná ľadová plocha, ktorá bola na Divadelnom námestí inštalovaná pár dní pred Vianocami je využívaná najmä deťmi. S našou kamerou sme sa o tom presvedčili aj predminulú nedeľu (22.12.2019).

Vianočná latka sa aj tento rok konala v telocvični v Turanoch

Turčianska žiacka atletická liga pokračovala v polovici decembra (10.12.2019) v Turanoch už 25. ročníkom Vianočnej latky.  Súťaž v skoku do výšky pre mladších a starších žiakov a žiačky bola zároveň aj majstrovstvami okresu.