Začiatkom júla sa konali Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, kde naše mesto reprezentovali tri mužstvá. Najviac sa darilo Bambariakom

Prvý júlový víkend (2.-3.7) sa v Banskej Bystrici konali Niké Majstrovstvá Slovenska v malom futbale, kde sa zúčastnil historicky najvyšší počet mužstiev. Majstrovstvá boli rozdelené do troch kategórií – hlavná, 40+ a ženy. V hlavnej kategórii naše mesto reprezentovali Bambariaci a mužstvo Zel, pričom Bambariakom sa vďaka výborným výkonom podarilo vyhrať skupinu a postúpiť do play off. Napokon si vybojovali výborné 27. miesto. Zelkáči skončili v hlavnej kategórii na 36. mieste. Zelkáči postavili aj druhý tím a v kategórii 40+ sa umiestnili na desiatom mieste a o tri priečky nižšie skončili legendy z mužstva FC CCM Citron.