Počas futbalového sviatku na Bystričke sa naplno prejavil priepastný rozdiel medzi druhou a šiestou ligou. Favorit deklasoval domácich 10:1

Futbalistov Bystričky, ale aj ich fanúšikov čakal v stredu popoludní veľký futbalový sviatok. Na programe bolo tretie kolo Slovenského pohára, v rámci ktorého do Turca pricestovali hráči druholigovej Považskej Bystrice. Hoci domáci hráči nemali pred zápasom veľké oči a vedeli, že sú v pozícii outsidera, rozhodne do súboja nevstúpili odovzdane a spočiatku dokázali s Považanmi držať krok. Postupne sa však na ihrisku začala čoraz viac prejavovať sila a efektivita súpera, ktorý v 13. minúte odštartovali svoj gólostroj a nezastavili ho do konca zápasu. Domáci inkasovali 10-krát, odpovedať sa im podarilo len raz, v 40. minúte zásluhou kapitána T.Krnáča.