Jarnú časť pred zrakmi svojich fanúšikov odštartovali futbalisti MŠK Fomat víťazstvom nad Podkonicami. Gólovo sa presadil aj hráč z Ukrajiny v martinskom drese

Po dvoch predchádzajúcich zápasoch na ihriskách súperov sa v sobotu predstavili futbalisti martinského Fomatu po prvý raz v jarnej časti na domácom ihrisku, resp. na ihrisku v Žabokrekoch. Sily si merali s hráčmi Podkoníc, u ktorých vlani na jeseň utŕžili vysokú prehru 1:5 a teda mali im čo oplácať. Domáci futbalisti si toto zobrali za svoje a hlavne v prvom polčase to boli oni, ktorí diktovali hru. V druhom polčase,síce začali viditeľnejšie hrýzť aj hostia, no za Raček chrbát viac ako jeden gól poslať nedokázali. Domáci futbalisti sa presadili 4 krát ( Ďungel, Mlynár, Niemchaninov a Barčík).