redakcia

Amatérski hráči volejbalu si prišli zahrať na Antuca cup 2018

Na 3.ročník Antuca cupu si do Mošoviec prišlo zahrať volejbal dvanásť tímov z celého Slovenska. Zmiešané družstvá hrali od skorého rána do neskorého večera.

Na martinskom kúpalisku sa konal letný turnaj v malom futbale

Počas leta žije martinské kúpalisko nielen v bazénoch, ale aj na trávnikoch a ihriskách. V sobotu (11.8.2018) sa tu uskutočnil turnaj v malom futbale. Hralo sa na tráve bez brankárov a podľa pravidiel sa lopta nesmela chytať do rúk.

V Slovenskom Pravne sa konali Majstrovstvá Slovenska v motokrosovom športe

V nedeľu (12.8.2018) mal v Slovenskom Pravne štvrtú zastávku tohtoročný seriál medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose mládeže a žien. Na štart sa postavili jazdci v kategóriách: MM SR MX50, MX65, MX85, MX Ladies, voľný pretek MX. S našou kamerou sme boli pri tom.

Vo Vrútkach sa popri varení gulášu bude prispievať na detskú onkológiu

Už túto sobotu (18.8.2018) budete môcť prispieť na dobrú vec. Organizátori 10.ročníka Vrútockého kotlíka sa rozhodli venovať príspevok oddeleniu detskej onkológie v Univerzitnej nemocnici Martin v duchu hesla „ nielen sa zabávať ,ale aj pomáhať“.

Altánok vo Hviezdoslavovom parku je už zrekonštruovaný

Altánok vo Hviezdoslavom parku, ktorý radi využívali snúbenci na svoj deň D je už niekoľko dní (júl 2018) po rokoch chátrania opravený. Vymenené boli drevené prvky, opravené schodíky a úplne nová je aj dlažba. Finančné prostriedky vrámci investičných akcií schválili mestskí poslanci ešte na jar.

Rekonštrukcia tzv.panelky sa dostáva do finále, počas víkendov bude uzatvorená

Už počas uplynulého víkendu (11.-12.8.2018)bola cesta medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami uzatvorená pre všetky druhy dopravy. Na opravených úsekoch sa pokladala finálna asfaltová vrstva. Obchádzkové trasy viedli cez Príbovce a Moškovec a tiež po ceste SNP cez Blatnicu. SAD Žilina v tomto období zrušila aj niektoré zastávky. Cestujúci v prímestskej doprave by mali sledovať internetovú stránku dopravcu. Víkendové uzávierky […]

Tip na víkend – 33. týždeň

V našej novej rubrike vám prinášame zaujímavé tipy, ktorými sa môžete inšpirovať pri plánovaní svojho voľného víkendu. S novými pozvánkami tu budeme pre Vás každú stredu po hlavnom spravodajstve po 18:30 hod.

O živote v MČ Stred s jej poslancami

Aktuálna téma v 33. týždni (13.-19.8.2018) S poslancami za mestskú časť Stred (Igor Homola, Bruno Horecký, Bohdan Hroboň, Alexander Lilge) sme zhodnotili odchádzajúce volebné obdobie. Všetci poslanci sa vyjadrili, že ich MČ je špecifická, má menej obyvateľov v porovnaní z rozlohou a služby využívajú aj obyvatelia iných mestských častí a veľká časť turistov.

Hráči z celého Slovenska si prišli zahrať florbal na 1.ročník Preseason cupu

V športovom centre v Diakovej sa v nedeľu (12.8.2018) stretli hráči florbalu z celého Slovenska. Turnaja sa zúčastnilo dvanásť tímov. Hralo sa systémom každý s každým. Medzi hráčmi nechýbali známe tváre z Turčianskej ligy, ktorí turnaj považovali za tréning pred začiatkom ligy.

Posledné 6.kolo Slovenského pohára silných mužov sa konalo v Turčianskych Tepliciach

V športovom centre Hangár v Turčianskych Tepliciach bolo v sobotu (11.8.2018) popoludní veselo. Organizátori si toto miesto vybrali na posledné 6.kolo Slovenského pohára. Súťaže sa zúčastnilo päť silných mužov zo Slovenska. Víťaz ligy získal certifikát, ktorý ho oprávňuje k účasti na podobných súťažiach aj v zahraničí.

Na strelnici v Sučanoch sa strieľalo z historických zbraní

Strelci z celého Slovenska sa v sobotu (11.8.2018) zišli na strelnici v Sučanoch Pod Brezinami. Konali sa tu preteky v streľbe z historických zbraní. Streľba z historických zbraní patrí v súčasnosti k najúspešnejšiemu odvetviu streľby na Slovensku. Medzi strelcami je v jednotlivých kategóriách mnoho majstrov sveta a Európy.

Mladí vodnopólisti z Vrútok ani počas prázdnin neleňošia

Počas uplynulého týždňa (6.-10.8.2018) sa na kúpalisku vo Vrútkach konalo letné vodnopólové sústredenie. Mladí hráči, ktorým učarovalo vodné pólo zažili týždeň s pravidelným ranným budíčkom, tréningom vo vode, ale aj na suchu. Nechýbali však aj rôzne voľnočasové aktivity a zábava.

Historické objekty v MSD v Jahodníckych hájoch dostávajú nový šat

V múzeu slovenskej dediny je v týchto dňoch (júl-august 2018) čulý stavebný ruch. Cezhraničný projekt v slovensko-poľskej spolupráci zahŕňa aj opravu a zariadenie niekoľkých expozičných objektov. Novú šindľovú či slamenú strechu dostane celkovo desať stavieb.

Pešia zóna bude vďaka finančným prostriedkom zo ŽSK krajšia

Vo štvrtok (9.8.2018) sa po pešej zóne pohybovala skupinka detí z envirokrúžku a s pomocou viceprimátora Imricha Žigu a niekoľkých podnikateľov pred obchodnými prevádzkami osádzali kvetináče novými rastlinami. Finančné prostriedky poskytol Žilinský samosprávny kraj.

V miestnom parku sa bojovalo o pohár starostu obce Rakovo

Ani vysoké teploty v sobotu (4.8.2018) popoludní neodradili dobrovoľných hasičov z Turca, aby si prišli zasúťažiť. Miestom súťaže v požiarnom útoku  s vodou sa tentokrát stal miestny park v Rakove a víťaz si odniesol Pohár starostu obce.

Víťazi 25. ročníka najstaršieho basketbalového turnaja sú už známi

Počas celej soboty (4.8.2018) sa na viacerých ihriskách na martinskom kúpalisku hral basketbal. Milovníci streetballu z celého Slovenska, ba aj z Českej republiky si prišli zasúťažiť na už 25. ročník basketbalového turnaja.

Vysoké letné teploty trápia aj našich domácich miláčikov

Tohtoročné leto (august 2018) nás už niekoľko dní trápi vysokými teplotami. Pre ľudský organizmus je dôležité dodržiavanie pitného režimu, počas najteplejších hodín dňa sa zdržiavať v tieni, nevystavovať sa nadbytočnej fyzickej aktivite. Ako sa však postarať o našich štvornohých miláčikov? To sme zisťovali na veterinárnej klinike.

Počas horúcich letných dní dobre poslúži aj martinské kúpalisko

V týchto horúcich letných dňoch sme vo štvrtok (9.8.2018) s našou kamerou navštívili martinské kúpalisko a návštevníkov, ktorí sa prišli ochladiť sme sa pýtali ako sú spokojní so službami.

OZ Metro v spolupráci so SNM vyskúšali, ako by mohla byť fasáda budovy nasvietená

V stredu (8.8.2018) vo večerných hodinách  sa uskutočnilo skúšobné nasvietenie budovy Slovenského národného múzea na Malej hore.  Termín nebol náhodný, práve v tento deň  botanik, archeológ a etnograf Andrej Kmeť položil z iniciatívy Muzeálnej slovenskej spoločnosti základný kameň dolnej, prvej účelovej budovy, ktorú otvorili v roku 1908.  V minulosti bola budova osvetlená. Združenie Metro sa vďaka projektu Rozsvieť múzeum a verejnou […]

Vrútockí poslanci poznajú rozhodnutie Najvyššieho súdu o odvolaní hlavného kontrolóra

Vo štvrtok (9.8.2018) popoludní sa v susedných Vrútkach malo konať mimoriadne mestské zastupiteľstvo s jedným bodom programu a to rokovanie o možnosti podania sťažnosti na Ústavný súd. Radnici bolo doručené rozhodnutie Najvyššieho súdu ešte z konca mája  o tom, že uznesenie z júna 2012  o odvolaní hlavného kontrolóra   Dušana Chrastinu je neplatné.

Martinskí hokejisti v prípravnom zápase zaslúžene zdolali Žilinu

V utorok (7.8.2018) podvečer po prvýkrát nastúpili hokejisti nového klubu HK Martin súťažne na ľad. Prípravné zápasy začali susedským derby proti Žiline. Fanúšikov potešilo celkové víťazstvo a štyri martinské góly v súperovej bráne.

Dobrovoľní hasiči bojovali o Pohár starostky Valče

Minulú sobotu (28.7.2018) sa obec Valča stala miestom, kde sa v jednom čase na jednom mieste stretlo viacero dobrovoľných hasičských zborov z celého Turca. Súťažilo sa o Pohár starostky v hasičskom útoku.

Na martinskom kúpalisku bolo otvorená fit zóna

Počas sobotného (4.8.2018) dopoludnia sa v priestoroch martinského kúpaliska na dvoch stanovištiach cvičilo pod dohľadom skúsených inštruktorov. Pripravených bolo niekoľko desiatok trampolín a samozrejme dobrá hudba.

Aj keď sezóna na vrútockom kúpalisku začala neskôr, s návštevnosťou sú spokojní

V týchto horúcich letných dňoch (7.8.2018) sme s našou kamerou navštívili kúpalisko vo Vrútkach. Aj keď sa nová sezóna začala neskôr ako po minulé roky, prevádzkovatelia sú spokojní. Návštevníkov okrem iných služieb čakali aj vynovené bazény.

Ochotníci zo Žabokriek si za poslednú hru Letušky priviezli ocenenie

Z Budmeríc, z najväčšieho ochotníckeho festivalu na Slovensku si ochotníci zo Žabokriek nedávno (júl 2018) priviezli ocenenie za najlepší herecký výkon v situačnej komédii Letušky. Súbor dostal aj uznanie od odbornej poroty za dokonalú esteticko-funkčnú scénu, premyslené a doladené kostýmy.

V centre mesta za budovou Živeny otvorili nový oddychový priestor

Bylinková záhradka, o ktorej sme Vás už v našom spravodajstve informovali, bola v sobotu (4.8.2018) slávnostne otvorená pre širokú verejnosť. Návštevníci tu budú môcť získať aj informácie o pestovaní, zbere a účinkoch liečivých účinkoch rastlín.

O živote v MČ Košúty s jej poslancami

Aktuálna téma v 32.týždni (6.-12.8.2018) S poslancami za najmenšiu mestskú časť Košúty (Tibor Adamko, Zuzana Dobríková, Dušan Kubička) sme sa rozprávali o tom, čo sa v tejto mestskej časti zmenilo za končiace sa volebné obdobie.