redakcia

Za účasti majstra sveta Filipa Polca bola otvorená nová pumptracková dráha na Pltníkoch

Cyklisti a všetci tí, ktorí milujú adrenalín sa dočkali. Vo štvrtok (17.10.2019) dopoludnia bola slávnostne otvorená pumptracková dráha pri vznikajúcom všešportovom areáli na Pltníkoch. Finančné prostriedky poskytla Nadácia Kia Motors Slovakia a mesto Martin.

Počas 5.kôl Turčianskej hokejbalovej extraligy padlo spolu 173 gólov

Aj počas uplynulého víkendu (12.-13.10.2019) sa na ihrisku pri Sokolovni zišli turčianski hokejbalisti. Odohrali zápasy 5. kola, v ktorom skórovali aj najstarší hráči. Body si do tabuľky pripisovali Goldspart,  Santa Monika,  Malý Čepčín a Fest Citrón.

Na trénerskej stoličke HK Vitar Martin vystriedal Róberta Spišáka Ernest Bokroš

Na zápas Martina s Trnavou sa z lavičky prizeral už aj nový hlavný tréner Ernest Bokroš a vo štvrtok (17.10.2019) dopoludnia absolvoval s hráčmi prvý tréning. Vedenie klubu sa rozhodlo vymeniť šesťdesiatročného trénera, Róberta Spišáka, ktorý v uplynulej sezóne doviedol klub až do finále play off I. ligy. Podľa vyjadrenia vedenia klubu herný prejav nie […]

Zápas proti Trnave priniesol Martinu ďalšie 3 body do tabuľky

Martinskí hokejisti v stredu (16.10.2019) podvečer odohrali zápas 11. kola I. ligy proti hráčom Trnavy. Na ich výkon sa prizeral aj nový tréner Ernest Bokroš. Gladiátorov po dobrom výkone poslali domov bez bodu a diváci videli celkom osem gólov, z toho šesť v súperovej bráne.

V boji o Slovenský pohár sa martinskí hádzanári postavili extraligistovi z Košíc

Martinskí hádzanári privítali v stredu (16.10.2019) večer na palubovke v športovej hale hráčov z Košíc. V osemfinále Slovenského pohára extraligistu poriadne potrápili. Aj keď nakoniec prehrali 27:34, ako nám prezradil tréner, podali dobrý oduševnený výkon. Šancu dostali všetci chalani, pričom nikto z nich nesklamal. Hrala sa kultivovaná hádzaná, čo po stretnutí ocenil i hosťujúci tréner […]

Na štadióne ŠK Tatran Turany sa konal ďalší ročník Dňa behu pre všetkých

Minulý štvrtok (10.10.2019) sa na dráhe štadióna ŠK Tatran Turany uskutočnil už tradičný 15. ročník Behu pre všetkých. Do behu sa zapojili hlavne žiaci zo základnej školy. V rámci hodín telesnej výchovy skoro dvesto žiakov. Celkovo si prišlo zabehať 223 bežcov, ktorí spolu odbehli skoro 440 kilometrov.prišlo

Aj do 3. kola žiackej atletickej ligy sa zapojili žiaci viacerých škôl regiónu Turiec

V stredu (13.10.2019) sa na atletickej dráhe na Severe predviedli so svojimi výkonmi žiaci základných škôl regiónu. Pokračovala tu žiacka atletická liga svojim 3. kolom. Organizátori podujatia, ktorým je Atletický klub ZŤS Martin boli s výkonmi žiakov spokojní.

Aj keď Žabokreky majú v názve žabu, zabaviť sa vedia aj na Zemiakovom dni

Pravidelne v októbri v Žabokrekoch už niekoľko rokov organizujú zemiakový deň. Aj uplynulú sobotu (12.10.2019) to v obci všade rozvoniavalo všakovakými jedlami zo suroviny, ktorá je naším druhým chlebom. Návštevníci si okrem pohladenia svojich chuťových pohárikov mohli vychutnať aj kultúrny program

Už viac ako rok funguje v Kláštore pod Znievom obecná ambulancia

Už viac ako rok je v Kláštore pod Znievom otvorená obecná ambulancia všeobecného lekára pre dospelých. Zriaďovateľom ambulancie je obec. S našou kamerou sme vo štvrtok (17.10.2019) zisťovali,  ako sú spokojní s jej prevádzkou.

Počas Dňa Bielej palice sa vodiči učili ako nevidiaci ukazujú, že chcú prejsť na druhú stranu cesty

Pravidelne každý rok sa na vybraných prechodoch pre chodcov koná preventívna akcia, ktorá má naučiť účastníkov cestnej premávky ako sa majú správať voči nevidiacim a slabozrakým. Ináč tomu nebolo ani tento utorok (15.10.2019) na Ul. zelenej v Priekope. Opäť sa našli vodiči, ktorí znamenie bielou palicou nerešpektovali.

Vrútockí seniori a deti zo SZŠ s poruchami učenia spoločne varili a tvorili zo zemiakov

V Súkromnej základnej škole s poruchami učenia, ktorá sídli v priestoroch bývalého vrútockého gymnázia to minulý štvrtok (10.10.2019) rozvoniavalo. Do školy prišli seniori z Denného centra a Domova sociálny ch služieb a spolu s deťmi varili a piekli zo zemiakov.

Martinské dožinky na Memorandovom námestí navštívili domáci turčianski prvovýrobcovia

Už v piatok (11.10.2019) popoludní bol na Memorandovom námestí odštartovaný ďalší ročník podujatia s názvom Martinské dožinky. Výsledkami svojej práce sa aj počas celej soboty (12.10.2019) prezentovali záhradkári a  hand made výrobcovia prevažne z Turca. Organizátori pripravili bohatý sprievodný program.

Vrútocká Kometa zvládla víkendové dvojkolo na výbornú

Vrútocká Kométa odohrala počas uplynulého víkendu dva zápasy. Nakoľko sa ich domáce ihrisko stále opravuje hráčov Kežmarku privítali v sobotu (12.10.2019) v športovej hale a v nedeľu (13.10.2019) odohrali odložený zápas s Považskou Bystricou na ihrisku pri Sokolovni. V obidvoch zápasoch výrazne dominovali.

Na atletickej dráhe na Severe si viac ako stovka bežcov pripomenula 75. výročie SNP

Organizátori bežeckých pretekov sa rozhodli 54. ročník Behu k srdcu SNP presunúť na atletickú dráhu na Severe. Odbehnúť tri alebo päť kilometrovú trať prišlo minulú stredu (9.10.2019) popoludní viacero bežcov vo všetkých vekových kategóriách. Aj takýmto spôsobom si uctili pamiatku padlých hrdinov, ktorí položili svoje životy počas Slovenského národného povstania.

Na inšpiratívnych raňajkách v TKS sa hovorilo aj o projekte Dôverné tajomstvá

Inšpiratívne raňajky v Turčianskom kultúrnom stredisku, ktoré sa konali minulý utorok (8.10.2019) boli venované novému projektu s názvom Dôverné tajomstvá. So svojim literárno-hudobným pásmom sa divákom predstaví banskobystrický literárny klub Generácia Nula.

Žiaci zo ZŠ Františka Hrušovského z Kláštora pod Znievom predstavili históriu svojej obce

Počas celého minulého týždňa prebiehali v Kláštore pod Znievom oslavy spojené so 150. výročím vzniku 1. Slovenského katolíckeho patronátneho gymnázia. S našou kamerou sme navštívili komentovanú prehliadku po pamätihodnostiach Kláštora pod Znievom v sobotu (5.10.2019) predpoludním, ktorej hlavnými aktérmi boli žiaci ZŠ Františka Hrušovského.

Seniorov z Jednoty dôchodcov prišli pri príležitosti mesiaca úcty k starším pozdraviť tí najmladší

V piatok (11.10.2019) dopoludnia sa vo veľkej zasadačke Mestského úradu konala slávnostná výročná schôdza Jednoty dôchodcov. Okrem príhovorov pozvaných hostí a  zhodnotení činnosti základnej organizácie za predchádzajúce obdobie, prišli pozdraviť seniorov aj deti so svojim kultúrnym programom.

Pri príležitosti 150. výročia narodenia Stanislava Zachara bola predstavená kniha o jeho živote

Verejným predstavením publikácie Márie Bičanovej o živote a diele staviteľa Stanislava Zachara v sobotu (12.10.2019) popoludní pokračovali vo Vrútkach niekoľkodňové oslavy 150.výročia narodenia tohto významného vrútockého rodáka. Jeho rukopis je na viacerých verejných budovách nielen vo Vrútkach, ale aj v Martine.

Svetový deň trombózy – Martin 2019

Aktuálna téma v 42. týždni (14.-20.10.2019) Svetový deň trombózy si už šesť rokov pripomíname v Martine vedeckou konferenciou a behom pre zdravie. Pripravené sú prednášky pre širokú verejnosť. Zo svojimi skúsenosťami s touto civilizačnou chorobou sa radi podelia aj pacienti, ktorí prichádzajú z rôznych slovenských miest. Výpoveď jedného z nich sme zaznamenali aj my s […]

TIPY na víkend – 42.týždeň

V 42. kalendárnom týždni Vás pozývame na výstavu zvierat do SIMU, vo Hviezdoslavovom parku bude sprievodné podujatie k Muralu v meste a v Mošovciach budú preteky psích záprahov.

Zástupcovia Národnostných menšín Turca sa zabávali na IX. spoločnom stretnutí

V piatok (11.10.2019) podvečer sa v penzióne Čierna pani stretli zástupcovia jednotlivých národnostných menšín, ktoré žijú nielen na území nášho mesta, ale celého Turca. Pripravený bol bohatý kultúrny program. Pozdraviť ich prišli aj zástupcovia Martinskej a Turčianskoteplickej samosprávy.

Staviteľovi Stanislavovi Zacharovi venovali výstavu o jeho diele

Pri príležitosti 150. výročia narodenia staviteľa Stanislava Zachara bola v kultúrnej sále Kriváň inštalovaná výstava o jeho živote a diele. Otvorená bola minulý štvrtok (10.10.2019). Narodil sa síce vo Valči, no svoj profesionálny život spojil s Vrútkami, kde je aj pochovaný.

Futbalisti MŠK Fomat Martin si zo zápasu proti Námestovu odniesli 3 body

V sobotu (12.10.2019) popoludní zvíťazili martinskí futbalisti v zápase 11. kola nad hráčmi z Námestova 4:0. O góly sa postarali Mlynár, Ďungel a Moďoroši. Aktuálne patrí MŠK Fomat Martin s  29 bodmi 1. miesto v tabuľke III. ligy Stred.

Slovenský pohár v stolnom tenise mladších žiakov sa opäť konal v Martine

V telocvični ZŠ Dolinského v Priekope sa nedávno (5.10.2019) stretli malí stolní tenisti z celého Slovenska. V konkurencii viac ako sto súťažiacich sa víťazom 1. turnaja SPM mladších žiakov stal hráč TJ LOKOMOTÍVA Vrútky. Tento klub bol zároveň aj usporiadateľom podujatia.